Aktualności /

ŚWIT Wrocław 1
ŚWIT Wrocław mistrzem Polski Niesłyszących w Koszykówce Kobiet
24-04-2017

Drużyna ŚWIT Wrocław, wspierana przez Fundację Votum, została mistrzem Polski Niesłyszących w Koszykówce Kobiet. Podczas zawodów rozegranych we Wrocławiu w dniach 21-23 kwietnia 2017 roku Koszykarki obroniły zdobyty przed rokiem tytuł Mistrza.
Celem zawodów było  popularyzowanie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych z wadą słuchu. Turniej to także ważny etap w przygotowaniach do Letnich Igrzysk Głuchych w koszykówce kobiet, które odbędą się w dniach 18-30 lipca w 2017 roku w Samsun w Turcji.
Podczas wrocławskiego turnieju zespół prowadził Maciej Jacyna. MVP Mistrzostw została zawodniczka klubu ŚWIT Wrocław – Matylda Dobejko. Do pierwszej piątki turnieju zostały wybrane zawodniczki wrocławskiego klubu: Matylda Dobejko, Agata Krygowska i Justyna Siwek.
W tym roku drużyna koszykarek ŚWIT będzie grać również w Pucharze Europy Głuchych, który odbędzie się w listopadzie w Łodzi.

WYNIKI:
1 mecz: WKSN ŚWIT Wrocław – LKSG SPARTAN Lublin                  87:28