Złóż wniosek

ZŁÓŻ WNIOSEK

Jeśli chcesz złożyć wniosek do Fundacji VOTUM, zapoznaj się z poniższymi wytycznymi.

Każde zgłoszenie do Fundacji Votum powinno składać się z:

1. Pisemnego wniosku o pomoc lub udostępnienie konta Fundacji – druk do pobrania poniżej,
  2. Zaświadczenia lekarskiego – druk do pobrania poniżej,
  3. Dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia,
  4. Oświadczenia o stanie majątkowym, sytuacji materialnej i rodzinnej Beneficjenta – druk do pobrania poniżej,
  5. Kserokopii ostatniej deklaracji podatkowej PIT,
  6. Notatki policyjnej z wypadku lub orzeczenia/postanowienia/wyroku sądu w sprawie wypadku,
  7. Jeśli wniosek dotyczy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, sprzętu ortopedycznego itp. prosimy o załączenie kosztorysu lub faktury pro forma.
  8. Jeśli wniosek dotyczy rehabilitacji pozadomowej (ambulatoryjnej lub w formie turnusu rehabilitacyjnego) podmiot rehabilitujący musi być wpisany do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą. Należy wówczas przedłożyć zaświadczenie o zakwalifikowaniu na terapię/ turnus.

Jeśli wnioskodawcą jest osoba prowadząca działalność gospodarczą powinna dodatkowo złożyć:

1. Kserokopię dokumentów potwierdzających prowadzenie działalności gospodarczej: REGON, NIP, wpis do ewidencji działalności gospodarczej.
  2. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach netto.

Jeśli wnioskodawcą jest osoba prowadząca działalność rolniczą powinna dodatkowo złożyć:

1. zaświadczenie z Urzędu Gminy o wielkości gospodarstwa (ilości hektarów przeliczeniowych).
  2. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o uzyskanych dochodach pozarolniczych, o ile takie wystąpiły.

Szablony druków Fundacji do pobrania:

Wniosek do Fundacji VOTUM

Opinia specjalisty

Oświadczenie o stanie majątkowym, sytuacji materialnej i rodzinnej Beneficjenta

Dyspozycje przelewu środków do pobrania:

Dyspozycja darowizna konto wystawcy

Dyspozycja darowizna zwrot kosztów